راهنمای نحوه ارسال

در این قسمت شما را با نحوه ارسال اسنادتان از طریق سایت آشنا خواهیم نمود

ارسال اسناد

برای ارسال عکس فیلم اسناد و ... اینجا کلیک بفرمایید

اشياء شناسايي شده در جزيره سيري به موزه نفت آبادان منتقل شد

اشياء شناسايي شده در جزيره سيري به موزه نفت آبادان منتقل شد

اشياء قديمي شناسايي شده صنعت نفت در جزيره سيري، از جمله تجهيزات سرچاهي و تجهيزات مربوط به اسكله صادراتي اين جزيره، از طريق بندر لنگه به اسكله موزه نفت آبادان منتقل شد.  

به گزارش پايگاه اطلاع رساني موزه ها و اسناد صنعت نفت ايران، اشياء شناسايي شده در بازديد كارشناسان موزه نفت از منطقه عملياتي سيري، بيش از 200 عنوان را شامل مي شود كه از جمله آنها مي توان به چراغ هاي دريايي و ضد انفجار، كابل هاي درون چاهي، لنگر فندر، سنترلايزر، زنجير حلقوي حفاري، ميترينگ و انواع قطعات مكانيكي اشاره كرد.

اشياء مذكور به دنبال پيگيري ها و انجام مقدمات لازم توسط كارشناس جمع آوري اشياء موزه، روز شنبه، 21 فروردين ماه به اسكله موزه آبادان انتقال و تحويل داده شد.

اشياء سيري 2

جزيره سيري در 72 كيلومتري خط ساحلي ايران در جنوب بندر لنگه، يكي از نقاط عملياتي شركت نفت فلات قاره است كه فعاليت هاي اكتشافي در آن از اوايل دهه 1350 خورشيدي آغاز شده است.

لازم به يادآوري است اسكله موزه نفت آبادان كه عمدتا به نمايش اشياء دريايي در صنعت نفت اختصاص خواهد داشت، در محل اسكله تاريخي اين شهر كه بقاياي جرثقيل هاي اكوان و گوگرد در آن قرار دارند، در حال راه اندازي است.

نظر سنجی

نظر شما بازدیدکننده محترم درباره راه اندازی این سایت چیست .

خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعیه ها سایت ما در خبرنامه سایت ما عضو شوید .

تماس با ما

تلفن  : 53225174-061

فکس: 53264724-061

پست الکترونیکی : info@abadanmuseum.ir

آدرسآبادان - بریم - حاشیه اروند رود - صندوق پستی 555 - کد پستی : 6316953111